ORMAN OKULU EĞİTMEN EĞİTİMİ PROJESİ BİLECİK VE KÜTAHYA’DA YÜRÜTÜLDÜ

ISPARTA 06.03.2024 - 09:33, Güncelleme: 06.03.2024 - 13:47
 

ORMAN OKULU EĞİTMEN EĞİTİMİ PROJESİ BİLECİK VE KÜTAHYA’DA YÜRÜTÜLDÜ

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nin TÜBİTAK BİDEB tarafından 5. Kez Desteklenen Orman Doğa ve Okulu Projesi Bilecik İli Osmaneli Belediye Başkanlığının misafiri oldu. TÜBİTAK tarafından desteklenen Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Orman Fakültesi’nden Doç. Dr. Yasin Ünal’ın yürütücülüğünü yaptığı TÜBİTAK, BİDEB 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği kapsamında 5. kez desteklenin “Orman Okulu Yaklaşımı ve Doğada Öğretim Modelleri Kursu” projesi Bilecik Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’in davetiyle Osmaneli Belediyesi Prof. Dr. Yunus Söylet İçmeler Tesislerinde gerçekleştirildi. Etkinliğe Türkiye’nin farklı illerinde görev yapan 20 öğretmen, lisans-lisans üstü öğrencileri ve orman okulu çalışmaları yürütmek isteyen kamu personeli katıldı. Proje Koordinatörü Doç. Dr. Yasin Ünal; “Proje, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Programı tarafından desteklenen ilk ORMAN OKULU YAKLAŞIMI EĞİTMEN EĞİTİMİ Konseptine sahip ilk ve tek BİDEB projesidir. Yürütücü kuruluş, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’dir. Proje etkinliklerinde, 5 farklı üniversite, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda ve Millî Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan konusunun uzmanı eğitmenler görev almaktadır. Hedef kitlemiz; Türkiye’nin farklı illerinden Orman Okulu konularında yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam eden genç bilim adamları öğretmenler ve kamu personelinden oluşmaktadır. Proje, disiplinler arası ve birbiri ile bağlantılı Orman Okulu Yaklaşımı çerçevesinde teorik-uygulamalı tarzda yürütülmüştür. Gecelemeli kamp uygulamaları ve teorik eğitimler uygulamalı bir tarzda gerçekleştirilmiştir.  Projemiz Türkiye’de büyük ilgi görmektedir. Sn. Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ev sahipliğinde çok iyi ağırlandık. Sn. Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal’ın etkinliğimize olan ilgi ve desteği bizleri onurlandı. Bizler için çok verimli bir etkinlik oldu. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal Hocam başta olmak üzere projede emeği geçen destek olan kamu kurum ve kuruluşlarına, eğitmenlerimize ve katılımcılarımıza teşekkür ederiz” dedi. ISUBÜ BASIN / BÜLTEN

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nin TÜBİTAK BİDEB tarafından 5. Kez Desteklenen Orman Doğa ve Okulu Projesi Bilecik İli Osmaneli Belediye Başkanlığının misafiri oldu.

TÜBİTAK tarafından desteklenen Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Orman Fakültesi’nden Doç. Dr. Yasin Ünal’ın yürütücülüğünü yaptığı TÜBİTAK, BİDEB 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği kapsamında 5. kez desteklenin “Orman Okulu Yaklaşımı ve Doğada Öğretim Modelleri Kursu” projesi Bilecik Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’in davetiyle Osmaneli Belediyesi Prof. Dr. Yunus Söylet İçmeler Tesislerinde gerçekleştirildi. Etkinliğe Türkiye’nin farklı illerinde görev yapan 20 öğretmen, lisans-lisans üstü öğrencileri ve orman okulu çalışmaları yürütmek isteyen kamu personeli katıldı.

Proje Koordinatörü Doç. Dr. Yasin Ünal; “Proje, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Programı tarafından desteklenen ilk ORMAN OKULU YAKLAŞIMI EĞİTMEN EĞİTİMİ Konseptine sahip ilk ve tek BİDEB projesidir. Yürütücü kuruluş, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’dir. Proje etkinliklerinde, 5 farklı üniversite, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda ve Millî Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan konusunun uzmanı eğitmenler görev almaktadır. Hedef kitlemiz; Türkiye’nin farklı illerinden Orman Okulu konularında yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam eden genç bilim adamları öğretmenler ve kamu personelinden oluşmaktadır. Proje, disiplinler arası ve birbiri ile bağlantılı Orman Okulu Yaklaşımı çerçevesinde teorik-uygulamalı tarzda yürütülmüştür. Gecelemeli kamp uygulamaları ve teorik eğitimler uygulamalı bir tarzda gerçekleştirilmiştir.  Projemiz Türkiye’de büyük ilgi görmektedir. Sn. Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ev sahipliğinde çok iyi ağırlandık. Sn. Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal’ın etkinliğimize olan ilgi ve desteği bizleri onurlandı. Bizler için çok verimli bir etkinlik oldu. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal Hocam başta olmak üzere projede emeği geçen destek olan kamu kurum ve kuruluşlarına, eğitmenlerimize ve katılımcılarımıza teşekkür ederiz” dedi. ISUBÜ BASIN / BÜLTEN

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ispartamanset.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.