ÖNERGELERİ REDDEDİLDİ

CANLI YAYIN 03.07.2024 - 09:48, Güncelleme: 04.07.2024 - 21:53
 

ÖNERGELERİ REDDEDİLDİ

Belediyenin Temmuz ayı ilk meclis toplantısında görüşülen 9 gündem maddesi kabul edilerek komisyonlara havale edilirken, CHP’nin Gündeme ilave edilmesini istediği maddelere ise AK partili meclis üyeleri oy vermedi. Isparta Belediyesinin Temmuz ayı meclis toplantısının ilk oturumu Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmensiz yapıldı. Belediye Başkanlığına vekalet eden meclis üyesi Musa Macit’in meclise başkanlık yaptığı toplantı yoklama ve gündem maddelerinin okunması ile başladı. CHP meclis üyeleri  gündeme ilave yapılmasını istediği iki madde ise AK partili meclis üyelerinin hayır oyları ile gündem dışı kaldı. O maddeler şöyle Mecliste görüşülen gündem maddeleri şu şekilde; Belediye kadrolarında bulunan ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına dair yönetmelik gereğince belediye memurlarının ihtiyacı olan mevcut kadroların ihdas işlemi, Isparta Belediyesi’nin pay sahibi olduğu Torosgaz Isparta Burdur Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de genel kurul tescillerinde; Belediyeyi temsil etmek üzere Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e yetki verilmesi, ISBAŞ  Isparta Belediyesi Bims Yapı Elemanları A.Ş.’nin yüzde yüz hissesine sahip olduğu Gül Fuarcılık ve Organizasyon Ltd.Şti.’nin herhangi bir faaliyeti olmadığından dolayı tasfiye edilmesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile  Isparta Belediyesi arasında imzalanan protokol gereğince; Isparta Aya Baniya (Aya Payana) Kilisesi’nin Koku Müzesi’ne dönüştürülmek üzere restorasyon ve teşhir-tanzim uygulaması işi için 6.500.000,00 TL (KDV dahil) hibenin kabul edilmesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2024 Mali Yılı Yatırım Bütçesi “Kamu Eliyle Yapılan Kültür Yatırımlarına Destek Projesi” kapsamında, Isparta Bebek ve Çocuk Kütüphanesi için 15.374.493,00 TL (KDV dahil) hibenin kabul edilmesi, 10.05.2024 tarih ve 72 sayılı meclis kararı ile belirlenen kaçak ve usulsüz su tüketimi ile ilgili hükümlerin güncellenmesi, Cadde, sokak ve parklara isim verilmesi, İmar planı değişikliği taleplerine yapılan itirazlar,  İmar planı değişikliği talepleri komisyonalara havale edildi. Bu arada gündeme ilave için CHP’nin Meclise sunduğu iki gündem maddesi oylandı. AK partili meclis üyelerinin hayır oyları ile gündem dışı kalan ve kabul edilmeyen maddeler ise şunlar.  

Belediyenin Temmuz ayı ilk meclis toplantısında görüşülen 9 gündem maddesi kabul edilerek komisyonlara havale edilirken, CHP’nin Gündeme ilave edilmesini istediği maddelere ise AK partili meclis üyeleri oy vermedi.

Isparta Belediyesinin Temmuz ayı meclis toplantısının ilk oturumu Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmensiz yapıldı. Belediye Başkanlığına vekalet eden meclis üyesi Musa Macit’in meclise başkanlık yaptığı toplantı yoklama ve gündem maddelerinin okunması ile başladı. CHP meclis üyeleri  gündeme ilave yapılmasını istediği iki madde ise AK partili meclis üyelerinin hayır oyları ile gündem dışı kaldı.

O maddeler şöyle

Mecliste görüşülen gündem maddeleri şu şekilde; Belediye kadrolarında bulunan ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına dair yönetmelik gereğince belediye memurlarının ihtiyacı olan mevcut kadroların ihdas işlemi, Isparta Belediyesi’nin pay sahibi olduğu Torosgaz Isparta Burdur Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de genel kurul tescillerinde; Belediyeyi temsil etmek üzere Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e yetki verilmesi, ISBAŞ  Isparta Belediyesi Bims Yapı Elemanları A.Ş.’nin yüzde yüz hissesine sahip olduğu Gül Fuarcılık ve Organizasyon Ltd.Şti.’nin herhangi bir faaliyeti olmadığından dolayı tasfiye edilmesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile  Isparta Belediyesi arasında imzalanan protokol gereğince; Isparta Aya Baniya (Aya Payana) Kilisesi’nin Koku Müzesi’ne dönüştürülmek üzere restorasyon ve teşhir-tanzim uygulaması işi için 6.500.000,00 TL (KDV dahil) hibenin kabul edilmesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2024 Mali Yılı Yatırım Bütçesi “Kamu Eliyle Yapılan Kültür Yatırımlarına Destek Projesi” kapsamında, Isparta Bebek ve Çocuk Kütüphanesi için 15.374.493,00 TL (KDV dahil) hibenin kabul edilmesi, 10.05.2024 tarih ve 72 sayılı meclis kararı ile belirlenen kaçak ve usulsüz su tüketimi ile ilgili hükümlerin güncellenmesi, Cadde, sokak ve parklara isim verilmesi, İmar planı değişikliği taleplerine yapılan itirazlar,  İmar planı değişikliği talepleri komisyonalara havale edildi.

Bu arada gündeme ilave için CHP’nin Meclise sunduğu iki gündem maddesi oylandı. AK partili meclis üyelerinin hayır oyları ile gündem dışı kalan ve kabul edilmeyen maddeler ise şunlar.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ispartamanset.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.