İSPANYA’DAN GELEN HEYET GERİ DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

ISPARTA 10.07.2024 - 09:09, Güncelleme: 10.07.2024 - 13:29
 

İSPANYA’DAN GELEN HEYET GERİ DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İspanya Kanarya Adalarından Gelen Heyet, Isparta Belediyesi Geri Dönüşüm Atölyesini Ziyaret Etti Geri dönüşüm ve iklim değişikliği projesi kapsamında İspanya Kanarya Adalarından gelen heyet, Isparta Belediyesi Geri Dönüşüm Atölyesini ziyaret etti. Geri dönüşüm atölyesine hayran kalan misafirler Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'e teşekkür ettiler. Milli Eğitim AR-GE Birimi'nin Erasmus projesi çerçevesinde gerçekleştirildi ve iki ülke arasında çevre dostu uygulamalar konusunda bilgi alışverişi yapıldı. Kanarya Adalarından gelen heyetin amacı, geri dönüşüm ve iklim değişikliği konularında Isparta'daki başarılı uygulamaları yerinde incelemek ve bu alandaki iyi uygulamaları kendi ülkelerine taşımaktı. Isparta Belediyesi Geri Dönüşüm Atölyesi, sürdürülebilir çevre yönetimi ve geri dönüşüm alanındaki başarılı çalışmaları ile dikkat çekiyor. Atölyede Yapılan Çalışmalar Isparta Belediyesi Geri Dönüşüm Atölyesi, kâğıt, plastik, cam ve metal gibi atıkların toplanması, ayrıştırılması ve yeniden kullanıma kazandırılması için modern ve etkin yöntemler kullanıyor. Atölye, çevre bilincini artırmak amacıyla eğitim programları ve farkındalık kampanyaları düzenliyor. Proje Kapsamında Yapılanlar Erasmus projesi kapsamında gerçekleştirilen bu ziyaret, iki ülke arasında bilgi ve deneyim paylaşımını artırmayı hedefliyor. Milli Eğitim AR-GE Birimi'nin koordinasyonunda yürütülen proje, öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra, çevre alanında çalışan profesyonellerin de katılımıyla geniş bir kapsamda yürütülüyor. Kanarya Adalarından gelen heyet, Isparta Belediyesi Geri Dönüşüm Atölyesindeki çalışmaların etkileyici olduğunu belirtti. Isparta Belediyesi'nin geri dönüşüm konusundaki titiz ve yenilikçi çalışmaları, çevre bilincini artırmak ve iklim değişikliği ile mücadelede önemli bir rol oynuyor. Bu tür işbirlikleri, küresel çevre sorunlarına çözüm bulmada büyük katkı sağlayacaktır," dedi. İspanya Kanarya Adalarından gelen heyetin Isparta Belediyesi Geri Dönüşüm Atölyesini ziyareti, geri dönüşüm ve iklim değişikliği konularında önemli bir bilgi ve deneyim paylaşımına vesile oldu. Erasmus projesi kapsamında gerçekleştirilen bu tür ziyaretler, ülkeler arasında çevre bilincinin artırılmasına ve sürdürülebilir uygulamaların yaygınlaştırılmasına katkı sağlıyor. Heyet Isparta Belediyesine ait Ahşap atölyesi ve etnografya halk ve kilim müzesini Kirazlı dere, andık deresini de ziyaret ettiler. HABER MERKEZİ

İspanya Kanarya Adalarından Gelen Heyet, Isparta Belediyesi Geri Dönüşüm Atölyesini Ziyaret Etti

Geri dönüşüm ve iklim değişikliği projesi kapsamında İspanya Kanarya Adalarından gelen heyet, Isparta Belediyesi Geri Dönüşüm Atölyesini ziyaret etti. Geri dönüşüm atölyesine hayran kalan misafirler Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'e teşekkür ettiler.

Milli Eğitim AR-GE Birimi'nin Erasmus projesi çerçevesinde gerçekleştirildi ve iki ülke arasında çevre dostu uygulamalar konusunda bilgi alışverişi yapıldı.

Kanarya Adalarından gelen heyetin amacı, geri dönüşüm ve iklim değişikliği konularında Isparta'daki başarılı uygulamaları yerinde incelemek ve bu alandaki iyi uygulamaları kendi ülkelerine taşımaktı.

Isparta Belediyesi Geri Dönüşüm Atölyesi, sürdürülebilir çevre yönetimi ve geri dönüşüm alanındaki başarılı çalışmaları ile dikkat çekiyor.

Atölyede Yapılan Çalışmalar

Isparta Belediyesi Geri Dönüşüm Atölyesi, kâğıt, plastik, cam ve metal gibi atıkların toplanması, ayrıştırılması ve yeniden kullanıma kazandırılması için modern ve etkin yöntemler kullanıyor.

Atölye, çevre bilincini artırmak amacıyla eğitim programları ve farkındalık kampanyaları düzenliyor.

Proje Kapsamında Yapılanlar

Erasmus projesi kapsamında gerçekleştirilen bu ziyaret, iki ülke arasında bilgi ve deneyim paylaşımını artırmayı hedefliyor.

Milli Eğitim AR-GE Birimi'nin koordinasyonunda yürütülen proje, öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra, çevre alanında çalışan profesyonellerin de katılımıyla geniş bir kapsamda yürütülüyor.

Kanarya Adalarından gelen heyet, Isparta Belediyesi Geri Dönüşüm Atölyesindeki çalışmaların etkileyici olduğunu belirtti.

Isparta Belediyesi'nin geri dönüşüm konusundaki titiz ve yenilikçi çalışmaları, çevre bilincini artırmak ve iklim değişikliği ile mücadelede önemli bir rol oynuyor.

Bu tür işbirlikleri, küresel çevre sorunlarına çözüm bulmada büyük katkı sağlayacaktır," dedi.

İspanya Kanarya Adalarından gelen heyetin Isparta Belediyesi Geri Dönüşüm Atölyesini ziyareti, geri dönüşüm ve iklim değişikliği konularında önemli bir bilgi ve deneyim paylaşımına vesile oldu.

Erasmus projesi kapsamında gerçekleştirilen bu tür ziyaretler, ülkeler arasında çevre bilincinin artırılmasına ve sürdürülebilir uygulamaların yaygınlaştırılmasına katkı sağlıyor. Heyet Isparta Belediyesine ait Ahşap atölyesi ve etnografya halk ve kilim müzesini Kirazlı dere, andık deresini de ziyaret ettiler. HABER MERKEZİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ispartamanset.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.