ÇALIŞMA ALANI SANAYİ ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLECEK

ISPARTA 11.07.2024 - 10:06, Güncelleme: 11.07.2024 - 16:41
 

ÇALIŞMA ALANI SANAYİ ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLECEK

Yalvaç Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısı 2 Temmuz Salı günü gerçekleştirildi. Toplantıya Ak Partili üye Halil Eğrikılınç dışında tüm üyeler katılım gösterdi. Meclisin ilk gündem maddesinde, Belediye Meclisi’nin 04.06.2024 tarihli toplantı tutanakları ile kararları okundu oylanarak onaylandı. İkinci maddede, Yalvaç Belediyesi Teşkilat Yönetmeliği revizyonu görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi. Görüşmeler sırasında, üye İbrahim Aksoy’un sorusu üzerine, Belediye Başkanı, kısa süre içerisinde dışarıdan bir belediye başkan yardımcısı atayacaklarını, Yalvaçlı olmayan bir isimle görüştüklerini açıkladı. Gündemin üçüncü maddesinde, Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü kurulması ve kadro ihdaslarının yapılması görüşüldü ve oy birliğiyle teklif kabul edildi. ŞAHISLARA AİT KONUT DIŞI KENTSEL ÇALIŞMA ALANI SANAYİ ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLECEK Dördüncü maddede, 1107, 1108, 1109 adalarda konut dışı kentsel çalışma alanının Küçük Sanayi Alanına dönüştürülmesi için imar planı hazırlatılması görüşüldü. Sanayiden OSB tarafında doğru uzanan üçgen biçimli alanda bulunan ve şahıslara ait arazide bu şekilde plan değişikliğine gidilmesine gerekçe olarak da, küçük sanayi sitesinin yetersizliği gösterildi. Seçimden önce yeni bir sanayi sitesi alanı kuracağına söz veren Başkan Kodal’ın bunun yerine, şahıslara ait arazileri sanayi sitesi alanına dönüştürme çalışması teklif etmesi manidar bulundu. Yapılan oylamada, MHP’li üye Süleyman Haseki’nin çekimser oyuna karşın diğer üyelerin oy çokluğuyla teklif kabul edildi. Bu teklifin kabul edilmesinin ilerleyen günlerde ilçemizde epeyce tartışma yaratması bekleniyor. Beşinci maddede, Halk Bankasına teminat olarak verilen ipotek konusu görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi. Altıncı maddede, Aygaz firmasına teminat mektubunun verilmesi konusu görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi. Gündeme sonradan eklenen bir maddede, ilçemizdeki ticari taksi duraklarında bulunan hat ve ticari taksi sayısının tespit edilmesi için meclis üyeleri arasından beş kişilik komisyon kurulması ve Zabıta Müdürlüğü ile işbirliği halinde bir sonraki meclisi sunulmak üzere rapor hazırlanması görüşüldü. Komisyona Ak Partili İbrahim Aksoy ve Ali İhsan Kodaloğlu, MHP’li Hasan Keçeci ve İyi Partili Alper Araç ile Mutlu Yıldırım seçildi ve teklif oy birliğiyle kabul edildi. Toplantının son maddesinde 2024 yılı Ağustos ayı meclis toplantı günü ve saati 6 Ağustos 2024 Salı günü olarak belirlendi ve toplantı sona erdirildi. ÖZYALVAÇ BASIN / BÜLTEN

Yalvaç Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısı 2 Temmuz Salı günü gerçekleştirildi.

Toplantıya Ak Partili üye Halil Eğrikılınç dışında tüm üyeler katılım gösterdi. Meclisin ilk gündem maddesinde, Belediye Meclisi’nin 04.06.2024 tarihli toplantı tutanakları ile kararları okundu oylanarak onaylandı.

İkinci maddede, Yalvaç Belediyesi Teşkilat Yönetmeliği revizyonu görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi. Görüşmeler sırasında, üye İbrahim Aksoy’un sorusu üzerine, Belediye Başkanı, kısa süre içerisinde dışarıdan bir belediye başkan yardımcısı atayacaklarını, Yalvaçlı olmayan bir isimle görüştüklerini açıkladı. Gündemin üçüncü maddesinde, Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü kurulması ve kadro ihdaslarının yapılması görüşüldü ve oy birliğiyle teklif kabul edildi.

ŞAHISLARA AİT KONUT DIŞI KENTSEL ÇALIŞMA ALANI SANAYİ ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLECEK

Dördüncü maddede, 1107, 1108, 1109 adalarda konut dışı kentsel çalışma alanının Küçük Sanayi Alanına dönüştürülmesi için imar planı hazırlatılması görüşüldü. Sanayiden OSB tarafında doğru uzanan üçgen biçimli alanda bulunan ve şahıslara ait arazide bu şekilde plan değişikliğine gidilmesine gerekçe olarak da, küçük sanayi sitesinin yetersizliği gösterildi. Seçimden önce yeni bir sanayi sitesi alanı kuracağına söz veren Başkan Kodal’ın bunun yerine, şahıslara ait arazileri sanayi sitesi alanına dönüştürme çalışması teklif etmesi manidar bulundu. Yapılan oylamada, MHP’li üye Süleyman Haseki’nin çekimser oyuna karşın diğer üyelerin oy çokluğuyla teklif kabul edildi. Bu teklifin kabul edilmesinin ilerleyen günlerde ilçemizde epeyce tartışma yaratması bekleniyor.

Beşinci maddede, Halk Bankasına teminat olarak verilen ipotek konusu görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi. Altıncı maddede, Aygaz firmasına teminat mektubunun verilmesi konusu görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi.

Gündeme sonradan eklenen bir maddede, ilçemizdeki ticari taksi duraklarında bulunan hat ve ticari taksi sayısının tespit edilmesi için meclis üyeleri arasından beş kişilik komisyon kurulması ve Zabıta Müdürlüğü ile işbirliği halinde bir sonraki meclisi sunulmak üzere rapor hazırlanması görüşüldü. Komisyona Ak Partili İbrahim Aksoy ve Ali İhsan Kodaloğlu, MHP’li Hasan Keçeci ve İyi Partili Alper Araç ile Mutlu Yıldırım seçildi ve teklif oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantının son maddesinde 2024 yılı Ağustos ayı meclis toplantı günü ve saati 6 Ağustos 2024 Salı günü olarak belirlendi ve toplantı sona erdirildi. ÖZYALVAÇ BASIN / BÜLTEN

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ispartamanset.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.